KLAUSIMAI, KURIUOS VYRAMS IR MOTERIMS REIKIA APTARTI PRIEŠ SANTUOKĄ







KLAUSIMAI, KURIUOS VYRAMS IR MOTERIMS REIKIA APTARTI PRIEŠ SANTUOKĄ

Šeimoje galioja du pagrindiniai principai – pagarba ir rūpestis. Be rūpesčio pagarba tampa sentimentali. Be pagarbos rūpestis tampa fanatiškas. Šie du principai turi būti kartu.

Santykių kūrimo kultūra – tai pagrindiniai klausimai, kuriuos reikia aptarti prieš santuoką. Tai mokslas apie šeimos kūrimą, kurį būtina perduoti vaikams, kol jie dar tik pradeda suvokti pasaulį.

1. Vaikai

Reikia aptarti, kiek vaikų planuojame ir kada esame pasiruošę juos priimti į savo gyvenimą. Taip pat svarbu suprasti, kaip kiekvienas partneris apskritai žiūri į vaikų auklėjimą. Kokius principus taikysime? Kas prisiims pagrindinę atsakomybę už auklėjimą? Šie klausimai padės išvengti nesutarimų ateityje.

Svarbu aptarti ir artimųjų vaidmenį vaikų auklėjime. Daugelis senelių gali manyti, kad jie turi visišką atsakomybę už anūkus. Dėl to būtina aiškiai apibrėžti ribas ir sprendimų priėmimą šeimoje.

Daugiausia skyrybų įvyksta per pirmus trejus metus po pirmojo vaiko gimimo, nes tėvai iš anksto neaptarė atsakomybių.

2. Finansai

Ar turime aiškią viziją, kaip uždirbsime ir leisime pinigus? Kaip elgsimės su pajamų skirtumais? Kaip spręsime, ką pirkti? Jei šių klausimų neišspręsime, finansiniai nesutarimai gali sugriauti šeimą.

Pinigai – tai energija, sukelianti daug rūpesčių. Dėl to labai svarbu turėti aiškų finansų valdymo planą, kuris padės išvengti konfliktų.

3. Buitis

Kas rūpinsis namų ruoša? Kaip pasiskirstysime pareigas? Buitis – neišvengiama kasdienybės dalis, todėl reikia iš anksto susitarti dėl atsakomybių pasidalijimo. Tai padės išvengti nereikalingų konfliktų.

4. Sveikata

Ar žinome apie vienas kito ligas – tiek fizines, tiek psichologines? Santuoka – tai ne tik meilė, bet ir visos partnerio problemos, kurios tampa bendromis. Todėl svarbu iš anksto aptarti, kaip su jomis tvarkysimės.

5. Meilė

Ar mano partneris mane myli taip, kaip aš tikiuosi? Kas yra meilė mūsų santykiuose? Kiekvienas žmogus turi skirtingus emocinius poreikius – vyrui svarbu jaustis stipriam, moteriai – mylimai. Santykiai remiasi emocinių poreikių patenkinimu.

Jei emociniai poreikiai nėra patenkinami šeimoje, kyla noras jų ieškoti kitur. Todėl svarbu nepamiršti vienas kito emocinių poreikių.

6. Intymumas

Ar galime atvirai aptarti savo intymius poreikius? Šeima neturi būti grindžiama tik seksualiniais santykiais. Tikroji meilė – tai gebėjimas būti kartu nepriklausomai nuo fiziologinių poreikių. Rytų tradicijose vyras ir žmona metus po vestuvių susilaikydavo nuo intymių santykių, kad sustiprintų tarpusavio ryšį. Šeima turėtų būti kuriama kaip draugystės ir palaikymo sistema.

7. Laisvalaikis

Kaip leisime laisvalaikį? Ar mūsų namuose bus televizorius? Šeima – tai bendravimas, o ne buvimas šalia su įjungtu ekranu. Jei televizorius taps pagrindiniu emociniu partneriu, šeima gali susidurti su bendravimo problemomis.

8. Bendravimas

Ar galime atvirai išsakyti savo mintis, neslėpdami nuoskaudų ir idėjų? Ar esame pasiruošę priimti partnerio pokyčius? Jei norime tik „stabilaus“ žmogaus, o ne besivystančios asmenybės, galime greitai nusivilti santykiais. Bendravimas – tai gebėjimas priimti partnerio augimą ir pokyčius.

9. Vertybės

Ar mūsų požiūris į tikėjimą ir dvasinius poreikius sutampa? Kaip auklėsime vaikus religiniu ir moraliniu požiūriu? Vaikai neturi tapti tėvų vertybių įkaitais – jie turi matyti skirtingus požiūrius ir pasirinkti savarankiškai.

10. Draugai

Ar priimame vienas kito draugus? Santuoka – tai ne tik dviejų žmonių sąjunga, bet ir jų pasaulių sujungimas. Reikia suvokti, kad partneris atsineš visą savo aplinką – draugus, pomėgius, įpročius. Jei visa tai kelia abejonių, verta iš anksto tai aptarti.

11. Tėvai

Kaip elgsimės su tėvais? Kokie bus mūsų santykiai su jais? Tėvai ne visada nori paleisti savo vaikus, todėl gali bandyti kištis į šeimos gyvenimą. Reikia iš anksto nusistatyti ribas ir gerbti vieni kitų šeimas.

12. Erzinantys įpročiai

Ar žinome, kas partnerį erzina ir kas mus pačius erzina partnerio elgesyje? Jei kažkas erzina dabar, po vestuvių tai gali tapti didele problema. Svarbu neapsigauti tikintis, kad po santuokos viskas pasikeis – realybėje viskas tik sustiprėja.

13. Ribojimai

Ar yra dalykų, kurių vienas iš mūsų niekada neatsisakys? Jei tikimės, kad partneris atsisakys savo įpročių ar vertybių, geriau tai išsiaiškinti iš anksto.

14. Atsakomybė

Ar suprantame vienas kito įsipareigojimus santuokoje? Ar esame pasiruošę likti kartu, nepaisant gyvenimo iššūkių? Santuoka – tai įsipareigojimas būti kartu per visus sunkumus, nes niekas nėra apsaugotas nuo ligų, nesėkmių ar pokyčių. Jei esame pasiruošę viskam, tuomet esame pasiruošę tikrai šeimai.

Šie klausimai padeda išvengti nesusipratimų ir kurti brandžius, tvirtus santykius. Tik atviras bendravimas leidžia sukurti laimingą šeimą.
из инета


  • Нравится
  • 0

Похожие публикации

savespazinimas.lt

© 2024 "Savęs Pažinimas"

Visos teisės saugomos